eZakład
Elektroniczny Zakład Komunalny
O programie

Wynikiem połączenia naszych starszych produktów takich jak eBOM i eNależności powstał nowy portal – eZakład. Rozwijając funkcjonalność portalu o nowe możliwości stworzyliśmy produkt skierowany do
użytkowników usług komunalnych na danym obszarze umożliwiający wgląd w zobowiązania i opłaty, harmonogram wywozu odpadów oraz archiwalne naliczenia. Portal oferuje również możliwość dokonywania płatności elektronicznych. Serwis zintegrowany jest z wieloma programami wchodzącymi w skład systemu „SprawnyUrząd”, a także z aplikacją mObywatel. Portal posiada ponadto dedykowaną aplikację mobilną, możliwą do pobrania z App Store lub Google Play.
Więcej o integracji z mObywatel
W ramach integracji naszego systemu z aplikacją mObywatel mieszkańcy danej Jednostki Samorządu Terytorialnego mogą korzystać z nowoczesnych rozwiązań płatniczych, co przyczynia się do zwiększenia wygody i efektywności obsługi administracyjnej. Kontekst płatniczy znajduje się w aplikacji mObywatel, w zakładce Usługi -> ePłatności. Użytkownicy mają możliwość uiszczenia opłaty m.in. za:
- Opłaty za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków,
- Opłaty za wynajem mieszkań komunalnych lub użytkowanie lokali,
- Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Oczywiście za te same zobowiązania użytkownik ma możliwość zapłaty także w aplikacji eGmina. To który sposób wybierze zależy tylko od Niego.

Mnogość kontekstów

Serwis eZakład jest bardzo mocno rozbudowany. Użytkownik korzystając z portalu ma możliwość wglądu do wielu kontekstów. Fakt, iż skupione one są w jednym miejscu sprawia, że narzędzie to jest bardzo wygodne i przejrzyste, a ludzie chętnie z niego korzystają!
Harmonogramy
- Dostęp do terminarzy urzędowych, w tym płatności i harmonogramów wywozu odpadów,
- Administracja harmonogramami, dostosowanie do lokalnych potrzeb,
- Filtracja i subskrypcja powiadomień,
- Integracja z kalendarzem użytkownika.
Serwisy
- Lista elektronicznych serwisów urzędowych i publicznych,
- Możliwość załatwiania spraw online m. in. przez ePUAP oraz dostęp do innych serwisów jak BIP czy media społecznościowe urzędu,
- Zarządzanie listą serwisów,
- Pełna transparentność i kontrola nad korzystaniem z serwisów.
Aktualności
- Kalendarium wydarzeń urzędowych,
- Automatyczne pobieranie aktualności z oficjalnej strony urzędu (kanał RSS),
- Dodawanie aktualności wraz z zdjęciami.
Miejsca
- Dostęp do lokalizacji, budynków użyteczności publicznej, atrakcji itp.,
- Wyświetlanie położenia obiektów na mapie,
- Administracja miejscami, aktualizacja informacji.
Usługi
- Katalog usług urzędowych możliwych do załatwienia online,
- Wyszukiwanie usług za pomocą haseł kluczowych,
- Zarządzanie katalogiem usług w celu ułatwienia dostępu do oferowanych usług.
Moje sprawy
- Zarządzanie sprawami realizowanymi w urzędzie,
- Śledzenie postępu, przeglądanie historii, akta sprawy (dokumentów).
Opłaty
- Dostęp do kartotek opłat związanych z opłatami m.in. za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, a także wynajem mieszkań komunalnych lub użytkowanie lokali.
- Możliwość dokonania płatności oraz szczegółowy widok danych ewidencyjnych stanowiących podstawę naliczenia opłaty i kwoty do zapłaty.
Powiadomienia
- Otrzymywanie ważnych komunikatów i powiadomień ze strony urzędu.
- Subskrypcja powiadomień związanych z usługami lub harmonogramami.


Aplikacja mobilna
Serwis eZakład posiada także dedykowaną aplikację mobilną. Przeznaczona jest ona dla użytkownika końcowego użytkownika usług komunalnych na danym obszarze, podzielona na strefę ogólnodostępną oraz strefę dostępną dla użytkownika zidentyfikowanego. W strefie ogólnodostępnej znajdują się aktualności, powiadomienia o wydarzeniach oraz ogólnodostępne komunikaty. Natomiast strefa dostępną po zalogowaniu zawiera dane wybranej osoby pochodzące bezpośrednio z systemów informatycznych zakładu. Aplikacja umożliwia prezentację załączników (dokumentów z systemów dziedzinowych) z wykorzystaniem formatu PDF oraz otrzymuje spersonalizowane powiadomienia bezpośrednio z systemów dziedzinowych. Są one wysyłane do konkretnych użytkowników zarejestrowanych w systemie. Zalogowany użytkownik ma możliwość włączenia lub wyłączenia zgody na komunikację.

